אקסטרים שפלת יהודה

טיול אופניים משפחתי ביער צרעה

טיול אופניים ביער צרעה

תוכן עניינים

מחפשים טיול משפחתי ספורטיבי ומהנה? רוצים לגלות את היופי של יער צרעה? בשביל זה אנחנו כאן! אנחנו באקסטרים שפלת יהודה מציעים לכם טיול אופניים ביער צרעה, בנוף המדהים של שפלת יהודה ועמק שורק. היער ממוקם בשפלת יהודה היפה, והמסלול אותו אנחנו מציעים הוא טיול אופניים לאורך דרך הפסלים. המסלול נוח לרכיבה, סלול ומאפשר נקודות תצפית מדהימות ביופיין.

 

בואו להכיר את יער צרעה ודרך הפסלים

יער צרעה ממוקם בשפלת יהודה, גובל בעמק נחל שורק וצופה כלפי בית שמש. היער נינטע על ידי קק"ל בשנות החמישים של המאה הקודמת, ובמהלך השנים נבנו בו חניונים, פינות ישיבה ונקודות תצפית רבות.

דרך הפסלים החוצה את היער, נמשכת לאורך 9 ק"מ, שלאורכם מפוזרים פסלים סביבתיים עשויים סלע ואבן. את הקמת הדרך יזמה קק"ל והיא הזמינה אומנים שונים ליצור את הפסלים שישקפו את נוף האזור וההיסטוריה שלו.

לדרך הפסלים ניתן להיכנס דרך הכניסה הדרומית שמתפצלת מכביש 44, כשני קילומטרים לאחר מחלף שמשון. אפשרות שנייה היא דרך הכניסה הצפונית שנמצאת כחצי קילומטר אחרי הכניסה לקיבוץ צרעה, על כביש 3835.

רכיבת אופניים מאפשרת להנות מכל מה שהדרך מציעה- מסלול נעים ומסודר עם אפשרויות לעצור, להתבונן ולחוות את הפסלים והנוף בצורה ישירה.

 

אז איזה אופניים ניקח?

אופני הרים כמובן! אנחנו מספקים אופני הרים המותאמות למסלולי הטיול שלנו. הרכיבה נעשית עם מדריך צמוד וכמובן קסדות – הבטיחות מעל הכול. חשוב לתאם איתנו לפני הטיול לגבי הרכב הקבוצה ומה היכולות הפיזיות של המשתתפים, כך שנוכל לספק אופניים המותאמות למבוגרים או לילדים.

 

השכרת אופניים לטיולי משפחות

אצלנו באקסטרים שפלת יהודה ניתן להשכיר אופניים לטיול ביער צרעה. ניתן להתחיל את המסלול מהמתחם שלנו במושם נחם (מתאים לבעלי כושר…) או שנוכל להגיע עם האופניים לנקודה ביער – דבר שמתאים יותר למשפחות או למי שמחפש פחות מאמץ פיזי…

בנוסף לאופניים עצמם אנו נספק גם מדריך שיוכל להוביל את הטיול, נוכל להוסיף אטרקציות כגון: פיינטבול, לייזר טאג או חץ וקשת, ואם תרצו לאכול – אנחנו ערוכים להקים פינות ישיבה ואכילה ביער.

 

בטיחות מעל לכל

רכיבה על שביל הפסלים ביער צרעה היא חוויה מרגשת וייחודית למשפחות. עם זאת, בטיחות תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות. לפני רכיבה על אופניים, חשוב לוודא שכל אחד מבני המשפחה מבין את חוקי הדרך, כמו גם כיצד לנהוג באופניים שלו בזמן שהוא חולף על פני רוכבי אופניים או הולכי רגל אחרים. בנוסף, יש לחבוש קסדות בכל עת ולהשתמש באורות בלילה. כמו כן, הרוכבים צריכים לשים לב לסביבתם ולזהות סכנות פוטנציאליות. שימו לב שהנסיעה בדרך הפסלים נעשית גם ברכב ולכן צריך לשים לב למכוניות הנמצאות ביער.

 

פעילויות נוספות ביער צרעה

מלבד המסלול של דרך הפסלים, ביער צרעה נמצאות מספר נקודות תצפית שאפשר לעצור בהן ולגלות את הנוף היפה של עמק נחל שורק. בנוסף ביער יש כמה מתחמים שניתן לעצור בהם למנוחה או אכילה, בחלק מהמתחמים יש גם מתקני ספורט ומשחק לילדים.

עוד אפשרות היא לבקר בקבר שמשון ולקיים תצפית על האזור שבו הגיבור התנכי התהלך ופעל. ניתן לתכנן עצירה ביקב מוני הפועל ממנזר דיר ראפת ולהנות מלגימת יין וביקור ביקב.

 

לסיכום

אם נסכם, טיול אופניים משפחתי ביער צרעה מאפשר מסלול נוח שמאפשר לא רק חוויית רכיבה אלא גם ערך נוסף בדמות הפסלים הפזורים לאורך הדרך. אפשרויות העצירה לאורך המסלול, פינות הישיבה והמשחק וכמובן נקודות התצפית מבטיחים מסלול שמותאם לכל משפחה ורמת כושר. ולכן לדעתנו זהו מסלול מומלץ לכל משפחה שרוצה לבלות כמה שעות באוויר הפתוח ובנופים של שפלת יהודה.

Picture of תמיר מרום
תמיר מרום

הבעלים של אקסטרים שפלת יהודה. חי ונושם שטח וטיולים.